Pilní třídiči vyhráli nové spotřebiče, Červený Kostelec


pondělí 13. října 2014

Soutěž společnosti ASEKOL, která probíhala celé září v Červeném Kostelci a přidružených obcích, už zná své vítěze. Soutěžilo se ve sběru drobných elektrozařízení a celkem se podařilo vybrat neuvěřitelných 215 kusů starých přístrojů.

Ceny do soutěže v hodnotě téměř 30 tisíc věnovalo město Červený Kostelec a společnost ASEKOL specializující se právě na zpětný odběr elektrozařízení.

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo ve čtvrtek 9. 10. 2014 v 15 hod. v obřadní síni Městského úřadu Červený Kostelec. Hlavní cenu, tedy tablet Samsung Galaxy, získal Karel Lubrt. Druhou cenu, mobilní telefon Sencor, získal Ondřej Sádovský a na třetím místě se umístila Hana Vaňková, která získala tablet Element. Odměněno hodnotnými cenami bylo celkem 15 účastníků soutěže. Výhercům gratulujeme a věříme, že budou správně třídit vysloužilé elektro i nadále.

„Jsme rádi, že se tolik obyvatel Červeného Kostelce zapojilo a odevzdalo spotřebiče, které již nepoužívají. Každý přístroj se počítá a všechny lze úspěšně recyklovat. Úspěch procesu recyklace je ale možné zaručit jen tehdy, je-li spotřebič odevzdán na specializované místo. Z obyčejné popelnice totiž spotřebič putuje na skládku nebo do spalovny a všechny užitečné materiály budou zničeny,“ vysvětluje Kristina Mikulová z neziskové organizace ASEKOL. Máte-li proto doma nepotřebné či vysloužilé elektrospotřebiče, můžete se jich bezpečně zbavit na adrese:

Odbor místního hospodářství
Sadová, Červený Kostelec, 549 41