"Umění třídit" - hlasujte pro nejoblíbenější streetartový kontejner


pondělí 2. září 2019

 

Graffiti kontejner poslouží dobré věci

 

 

Společnost ASEKOL zabývající se sběrem vysloužilého elektra se rozhodla spojit osvětu s uměním a pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ vytvořila 14 kontejnerů obohacených o graffiti design, které nyní umisťuje do krajských měst. V Hradci Králové byl přitom prototyp designového kontejneru instalován na zkoušku již předminulý rok.
Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty. O grafický návrh a zpracování královehradeckého kontejneru se postaral umělec Dalibor Krch (MAX). Dne 28. 8. 2019 byl i se závěrečným antigraffiti postřikem slavnostně umístěn nový graffiti kontejner, který stojí na třídě Karla IV. nedaleko kina Bio Central.

 

Po umístění kontejnerů, které bude probíhat v druhé polovině srpna, spustí ASEKOL hlasovací soutěž o nejoblíbenější kontejner. V soutěži budou moci obyvatelé celé České republiky vyhrát pro své město finanční dar ve výši 100 000,- Kč, který by měl být následně použit na environmentální či CSR aktivity v dané lokalitě. Všichni soutěžící si navíc každý týden zahrají o hodnotné ceny.

 

 

Soutěž, ve které mohou vyhrát města i jednotlivci bude spuštěna 2. září 2019 na webových stránkách www.umenitridit.cz, kde se můžete o projektu dozvědět více.

 

Kontakt

Mediální servis: Karolina Žampachová, e-mail: karolina@saurusmedia.cz , tel.: +420 732 541 449, www.saurusmedia.cz

Facebook zde

Instagram zde

kontejner v Hradci Královékontejner v Hradci Králové